Gürcüstanda Xanım Fatimeyi Zəhranın mövlud münasibətilə maraqlı "gül aksiyası" - FOTO
Ümumi Gürcüstan Müsəlmanlaraı Ali Dini İdarəsi və İmam Əli (ə) Xeyriyyə Fondunun təşkilatçılığı ilə Gürcüstanda Xanım Fatimeyi-Zəhranın (s) mövlud münasibətilə maraqlı "gül aksiyası" keçirilib.
Marneulinin inanclı xanımları şəhərdə dövlət İdarəsi, xəstəxana, özəl sektorda və ictimayyət nümayəndələrinin bayramı təbrik edilib, Xanım Fatimeyi-Zəhranın (s.ə) təvəllüdü münasibəti ilə onlara gül hədiyyə verilib və bu gün haqqında məlumat veriblər.
Aksiyanın təşkilatçılarından olan Ümumi Gürcüstan Müsəlmanlaraı Ali Dini İdarəsinin sədri Mirtağı Musəvi bu aksiyaları bir neçə ildir başlatdıqlarını bildirib.
"Bir neçə ildir Xanım Fatimənin (s.ə) doğum gününü, Gürcüstanda gül aksiyası formasında qeyd edilməsi ənənəsini başlatmışıq. Bundan daha böyük aksiyalara da start verməyi düşünürük", - deyə Mirtağı Musəvi qeyd edib.
(İslamazeri)